SAC SGS na 26 Finale WOŚP w Szczecinie

SAC SGS na finale WOŚPInstruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS wspólnie z Aeroklubem Szczecińskim i Związkiem Polskich Spadochroniarzy kwestowali 14 stycznia 2018r. dla 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny impreza odbywała się na Szczecińskiej Łasztowni. Tym razem nasze stanowisko usytuowane było w dużym namiocie, gdzie można było zobaczyć i przymierzyć sprzęt spadochronowy, obejrzeć filmy ze skoków i porozmawiać z doświadczonymi instruktorami spadochronowymi. Na zewnątrz Aeroklub Szczeciński wystawił dla wszystkich ciekawskich samolot, który był oblegany do późnych godzin nocnych. 

Szczecińska Akademia Combat SGS udostępniła dla odwiedzających swoje pamiątki z 56 Kompanii Specjalnej, zdjęcia i sprzęt używany podczas treningów Combat SGS. Instruktorzy służyli pomocą i radą z zakresu samoobrony oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa dnia codziennego. Nasze kalendarze i kubki z logo SAC SGS i 56 KS cieszyły się sporą popularnością podczas głównej licytacji, a zebrane pieniądze w całości zasiliły WOŚP.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i tym samym wspomogli 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sie ma do następnego Finału WOŚP…

Bieg niepodległości Akademii Combat SGS

Już po raz kolejny Team Szczecińskiej Akademii Combat SGS wziął udział w biegu, który miał na celu uczcić 99-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Koleżeńska atmosfera, fajni ludzie (tym razem w barwach narodowych) i znana nam dobrze trasa, to wszystko wpłynęło na kolejny efektywnie spędzony wieczór tym razem pod „biało-czerwonym sztandarem”. 
„Serdeczne pozdrowienia” dla tych wszystkich z SAC SGS, którzy „nie mogli” uczestniczyć w biegu… !!!

Rozpoczynamy treningi Akademii Combat SGS

Zapraszamy do Szczecina na kolejne treningi COMBAT SGS. W tym roku skupimy się tak jak w latach ubiegłych na poprawieniu kondycji fizycznej i wydolności organizmu. Popracujemy nad szybkością i koordynacją ruchową, a także poprzez sparingi nad walką w bliskim kontakcie. Zajmiemy się też nauką oraz doskonaleniem kolejnych technik i dynamiką ich wykonywania. Nieodzowną częścią każdego treningu będzie również p oprawa siły i wytrzymałości. Znajdzie się też miejsce na spotkania paintball-owe, treningi biegowe oraz zajęcia strzeleckie na strzelnicy. W planach na obecny sezon mamy także warsztaty dla kobiet oraz staż z udziałem przedstawicieli innych systemów walki. Do zobaczenia na treningach. 
Treningi – dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki godz. 19:00 w Szkole Podstawowej nr 54 przy ul. Rayskiego 9 w Szczecinie.

Pierwszy zapoznawczy trening gratis.

Zajęcia prowadzą byli instruktorzy i żołnierze 56 Kompanii Specjalnej, Systemu Combat 56, Selekcji, Ekstremalnej Dwójki, Kryptonimu Kotlina, Zdobywców i Kaszubskiego Kapra.
Instruktorzy Combat SGS oraz strzelectwa sportowego i bojowego.

Przyjdź i sprawdź – może właśnie tego szukasz…!!!

Kontakt: 505-057-865, 606-642-502, 609-416-494

 

Trening SGS w warunkach zimowych

Sumienne przygotowanie się do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia powinno uwzględniać trening w zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Mowa tutaj zarówno o zajęciach w skrajnie wysokich temperaturach jak i podczas aury zimowej. Oblodzona nawierzchnia, wysoki śnieg i dokuczliwa ujemna temperatura wymusza na nas inne podejście do skutecznej samoobrony. Nagle okazuje się, że wysokie kopnięcia są bardziej zagrożeniem dla nas samych niż dla agresora. Stabilna postawa podczas treningów na sali już nie jest tak pewna na śliskiej nawierzchni, a zmarznięte dłonie odmawiają sprawności jakiej byśmy sobie życzyli. 
Dlatego COMBAT SGS próbuje przybliżyć na swoich zajęciach właśnie takie realne warunki.
Na zdjęciach jeden z zimowych treningów na śniegu.

Warsztaty z samoobrony dla kobiet

To już trzecie spotkanie ze Szczecińską Akademią Combat SGS w ramach „Warsztatów samoobrony dla kobiet”. W dniu 12 marca 2016r. w Bene Sport Centrum w Szczecinie instruktorzy przeprowadzili zajęcia pod hasłem: „ Bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia – sposoby reagowania”. Wykład połączony z technikami samoobrony wg Combat SGS miał na celu uświadomienie wszystkim Paniom realizmu zagrożeń niebezpiecznymi narzędziami do broni palnej włącznie. Ponadto uczestniczki warsztatów mogły dowiedzieć się: jak zapobiegać i zachować się podczas napadu na mieszkanie, jak ustrzec się przed kradzieżą samochodu, czy zagrożenie gwałtem dotyczy każdej kobiety i jak temu zaradzić, jak zachować się będąc świadkiem strzelaniny, jak skutecznie przetrwać podczas bezpośredniego zagrożenia bronią palną oraz ostrym narzędziem. Ponadto „dziewczyny” miały okazję zapoznać się z psychologicznymi i taktycznymi aspektami radzenia sobie z zagrożeniami oraz przyswoić wiedzę na temat profilaktyki i jej znaczenia w codziennym funkcjonowaniu.
Continue reading

Szkolenie w gimnazjum

Już po raz kolejny w Szczecińskim gimnazjum instruktorzy combat 56 przeprowadzili szkolenie z dziedziny bezpieczeństwa, które skierowane było nie tylko do grona pedagogicznego oraz personelu szkoły ale przede wszystkim do uczniów. „W programie bezpieczna szkoła poruszaliśmy zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po mieście dniem i nocą, zachowanie się w dużych skupiskach ludzkich – supermarketach, centrach handlowych, imprezach masowych. Pokazywaliśmy tez jak postępować w czasie zagrożenia bronią palną oraz napadu na mieszkanie.” Szkolenie prowadzone metodą pokazową bardzo przypadło wszystkim do gustu i miejmy nadzieję, iż to zaowocuje podniesieniem poziomu bezpieczeństwa nie tylko w szkole ale na co dzień.