Rozpoczynamy treningi Akademii Combat SGS

Zapraszamy do Szczecina na kolejne treningi COMBAT SGS. W tym roku skupimy się tak jak w latach ubiegłych na poprawieniu kondycji fizycznej i wydolności organizmu. Popracujemy nad szybkością i koordynacją ruchową, a także poprzez sparingi nad walką w bliskim kontakcie. Zajmiemy się też nauką oraz doskonaleniem kolejnych technik i dynamiką ich wykonywania. Nieodzowną częścią każdego treningu będzie również p oprawa siły i wytrzymałości. Znajdzie się też miejsce na spotkania paintball-owe, treningi biegowe oraz zajęcia strzeleckie na strzelnicy. W planach na obecny sezon mamy także warsztaty dla kobiet oraz staż z udziałem przedstawicieli innych systemów walki. Do zobaczenia na treningach. 
Treningi – dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki godz. 19:00 w Szkole Podstawowej nr 54 przy ul. Rayskiego 9 w Szczecinie.

Pierwszy zapoznawczy trening gratis.

Zajęcia prowadzą byli instruktorzy i żołnierze 56 Kompanii Specjalnej, Systemu Combat 56, Selekcji, Ekstremalnej Dwójki, Kryptonimu Kotlina, Zdobywców i Kaszubskiego Kapra.
Instruktorzy Combat SGS oraz strzelectwa sportowego i bojowego.

Przyjdź i sprawdź – może właśnie tego szukasz…!!!

Kontakt: 505-057-865, 606-642-502, 609-416-494

 

Trening SGS w warunkach zimowych

Sumienne przygotowanie się do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia powinno uwzględniać trening w zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Mowa tutaj zarówno o zajęciach w skrajnie wysokich temperaturach jak i podczas aury zimowej. Oblodzona nawierzchnia, wysoki śnieg i dokuczliwa ujemna temperatura wymusza na nas inne podejście do skutecznej samoobrony. Nagle okazuje się, że wysokie kopnięcia są bardziej zagrożeniem dla nas samych niż dla agresora. Stabilna postawa podczas treningów na sali już nie jest tak pewna na śliskiej nawierzchni, a zmarznięte dłonie odmawiają sprawności jakiej byśmy sobie życzyli. 
Dlatego COMBAT SGS próbuje przybliżyć na swoich zajęciach właśnie takie realne warunki.
Na zdjęciach jeden z zimowych treningów na śniegu.

Warsztaty z samoobrony dla kobiet

To już trzecie spotkanie ze Szczecińską Akademią Combat SGS w ramach „Warsztatów samoobrony dla kobiet”. W dniu 12 marca 2016r. w Bene Sport Centrum w Szczecinie instruktorzy przeprowadzili zajęcia pod hasłem: „ Bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia – sposoby reagowania”. Wykład połączony z technikami samoobrony wg Combat SGS miał na celu uświadomienie wszystkim Paniom realizmu zagrożeń niebezpiecznymi narzędziami do broni palnej włącznie. Ponadto uczestniczki warsztatów mogły dowiedzieć się: jak zapobiegać i zachować się podczas napadu na mieszkanie, jak ustrzec się przed kradzieżą samochodu, czy zagrożenie gwałtem dotyczy każdej kobiety i jak temu zaradzić, jak zachować się będąc świadkiem strzelaniny, jak skutecznie przetrwać podczas bezpośredniego zagrożenia bronią palną oraz ostrym narzędziem. Ponadto „dziewczyny” miały okazję zapoznać się z psychologicznymi i taktycznymi aspektami radzenia sobie z zagrożeniami oraz przyswoić wiedzę na temat profilaktyki i jej znaczenia w codziennym funkcjonowaniu.
Continue reading

Szkolenie w gimnazjum

Już po raz kolejny w Szczecińskim gimnazjum instruktorzy combat 56 przeprowadzili szkolenie z dziedziny bezpieczeństwa, które skierowane było nie tylko do grona pedagogicznego oraz personelu szkoły ale przede wszystkim do uczniów. „W programie bezpieczna szkoła poruszaliśmy zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po mieście dniem i nocą, zachowanie się w dużych skupiskach ludzkich – supermarketach, centrach handlowych, imprezach masowych. Pokazywaliśmy tez jak postępować w czasie zagrożenia bronią palną oraz napadu na mieszkanie.” Szkolenie prowadzone metodą pokazową bardzo przypadło wszystkim do gustu i miejmy nadzieję, iż to zaowocuje podniesieniem poziomu bezpieczeństwa nie tylko w szkole ale na co dzień.

Szkolenie kobiet

Czwarte spotkanie ze Szczecińską Akademią Combat SGS w ramach „Warsztatów samoobrony dla kobiet” za nami. Tym razem w sobotni poranek 9 kwietnia 2016r. instruktorzy Combat SGS oprócz technik obrony przed agresywnym napastnikiem oraz podstawowych uderzeń i kopnięć skupili się na profilaktyce dotyczącej terroryzmu i sytuacji zakładniczych. Zajęcia teoretyczno-praktyczne zakończyły się pozorowanym atakiem terrorystycznym mającym na celu przybliżenie uczestniczkom zarówno samego procesu ataku od stania się zakładnikiem do momentu odbicia przez pododdział antyterrorystyczny. Mamy nadzieję, że w jakimś stopniu udało nam się stworzyć atmosferę przypominającą bardzo niekomfortową sytuację związaną z atakiem. Ważnym elementem jest również kontrolowany aspekt psychologiczny, który zdecydowanie ma największy wpływ na ostateczną ocenę przeprowadzonego ćwiczenia. Profilaktyka poprzez zajęcia praktyczne daje najlepsze efekty. Pamiętajmy: każdy z nas może znaleźć się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu.
Dziękujemy wszystkim dziewczynom uczestniczkom warsztatów za super atmosferę, duże zaangażowanie i wyrozumiałość. Zapraszamy na kolejne spotkanie 14 maja 2016r. w Bene Sport Centrum.

Instruktorzy SAC SGS szkolą Gwardię Narodową.

To już po raz drugi Szczecińska Akademia Combat SGS otrzymała zaproszenie od Gwardia Narodowa Szczecin w celu przeprowadzenia szkolenia. Zajęcia odbyły się 23 kwietnia 2016r. w ramach X Zgrupowania Taktycznego. Instruktorzy Combat SGS zrealizowali cztery bloki szkoleniowe: musztra zespołowa, samoobrona wg Combat SGS, szkolenie strzeleckie (na sucho) oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne dotyczące terroryzmu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczestnikom za duże zaangażowanie oraz fajną atmosferę.