Instruktorzy SAC SGS szkolą młodzież VII LO

Kolejne już szkolenie z zakresu survivalu dla klas mundurowych VII LO ze Szczecina. Ośrodek „Frajda” nad Zalewem Szczecińskim w miejscowości Czarnocin do doskonała baza do tego typu zajęć. Instruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS wraz z wychowawcami klas przez dwa dni organizowali urozmaicone zajęcia integracyjne dla młodzieży klas pierwszych.

Odpowiedzialne podejście uczniów do poszczególnych zadań, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz koleżeńska atmosfera sprawiły, że intensywny pobyt w ośrodku minął bardzo szybko i przyjemnie.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach…

SAC SGS – Pomoc dla Przemka

Udostępnij dalej – niech idzie w Świat…

Już dzisiaj w czwartek 20 września 2018r. o godz. 20:10 w TVP 1 w programie Alarm poznacie historię Przemka Jabłońskiego, siedmioletniego chłopca, pochodzącego z małej miejscowości Zawidz Mały koło Sierpca, który urodził się bez lewej dłoni. Właśnie teraz nieśmiało stawia swoje pierwsze kroki w szkole podstawowej w Jeżewie. Ma wiele obaw i stresów związanych z kontaktami z rówieśnikami i z funkcjonowaniem w nowym środowisku. Pomimo tego doskonale strzela i boksuje o czym mogliśmy się przekonać na pikniku charytatywnym w Szczutowie zorganizowanym specjalnie dla niego pod hasłem „ Z pomocą dla Przemka”. 
Inicjatywa pomocy Przemkowi w zdobyciu funduszy na protezę dłoni wyszła od jego wychowawczyni. Następnie do akcji dołączyli byli żołnierze 56 Kompani Specjalnej i instruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS. W bezinteresowną pomoc zaangażował się również wójt gminy Zawidz i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżewie. Swoją obecnością, akcję wspomogli także uczniowie I LO C-NB Feniks z Płocka, policjanci i WOPR. Szczególne podziękowania należą się Centrum Ortopedycznemu z Krakowa oraz Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Jeśli chcesz pomóc Przemkowi i wesprzeć akcję, za którą stoją i ręczą byli żołnierze 56 Kompanii Specjalnej, dorzuć choćby przysłowiowy grosz na konto bankowe BS ZAWIDZ 95904210550390022830000020 z dopiskiem „Pomoc dla Przemka”.

My byli żołnierze 56 Kompanii Specjalnej dajemy gwarancję, że Twoja pomoc nie pójdzie na marne!!!
Jest jeszcze wiele do zrobienia…!!!

Akademia combat SGS na festynie komandosa

Tradycyjnie od 9-ciu lat w każdy ostatni weekend sierpnia do Dziwnowa zjeżdżają byli i obecni żołnierze jednostek specjalnych. Przybywają tutaj niemal z całego świata, aby spotkać się po latach i powspominać stare żołnierskie czasy. Wszystko to za sprawą Festynu Komandosa – wydarzenia, które nawiązuje do historii stacjonującego niegdyś w Dziwnowie 1 Batalionu Szturmowego, kolebki Polskich Wojsk Specjalnych.
Instruktorzy Szczecińskiej Akademii Combat SGS jako byli żołnierze 56Kompanii Specjalnej przyjeżdżają tu od lat. Na początku zwykli uczestnicy i wykonawcy pokazu samoobrony BSWK COMBAT 56, a od 2 lat wraz z innymi byłymi żołnierzami 56 KS jako przedstawiciele kultywujący tradycje 56 Kompanii Specjalnej.

W roku 2017 po raz pierwszy 56 Kompania Specjalna brała czynny udział w Festynie Komandosa wystawiając i udostępniając uczestnikom festynu pamiątki przypominające lata służby w 56 KS. Inicjatorem pomysłu, który rodził się w głowie od dawna był Maciej „Rybak” Zadrożny, były żołnierz 56 KS. To dzięki niemu i instruktorom SAC SGS: Grzybasowi, Zygiemu i Krzyśkowi, 56 Kompania Specjalna znowu ożyła na krótką chwilę. Podziękowania za pomoc należą się dla Mariusza „Kleksa” Goszczyckiego, a w szczególności dla Krzyśka „Grzybka” Krezymona za przygotowanie niesamowitych pamiątek na tą okoliczność. Dzięki również dla Krzyśka „Zachara” Zacharewicza ze Stowarzyszenia „Pogranicznik” za wsparcie, kolejny już raz, ciekawą i sporą w rozmiarach wystawą broni krótkiej i długiej.

Nasz namiot 56 KS odwiedzili między innymi: gen. dyw. w st. spocz. Jan Kempara, gen. bryg. Piotr Trytek, płk w st. spocz. Roman Jasiński, ppłk rez. Krzysztof Przepiórka, ppłk rez. Jarosław Chrobot, mjr w st. spocz. Marian Andrysiak oraz wielu innych naszych kolegów służących w byłej 56 Kompanii Specjalnej.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku 2019, na jubileuszowym 10-tym Festynie Komandosa w Dziwnowie będzie nas jeszcze więcej. Że spotkamy się wszyscy razem pod znakiem 56 KS, aby wspominać, śmiać się i być dumnym z tego gdzie służyliśmy.

Do zobaczenia za rok…!!!

Przegrupowanie 1967 – 2018

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską oraz 51 jubileuszu powstania 62 i 56 Kompanii Specjalnych Elitarnych Oddziałów Komandosów RP, były żołnierz 62 KS kpr. Krzysztof „Wiater” Wiatrowski podjął się Ekstremalnego Wyzwania Wytrzymałościowego na trasie Dziwnów – Szczecin – Bolesławiec.

Start nastąpił 25.08.2018r. z Dziwnowa i będzie trwał NON STOP przez 400 km. W niedzielę 26.08.2018r. o godzinie 19:30, Wiater zameldował się w Szczecinie pod pamiątkową tablicą 56 Kompanii Specjalnej. Przywitali go gen. Jan Kempara, płk Roman Jasiński i mł. chor. Dariusz Krakowiak.
Akcja ma również na celu wsparcie rehabilitacji Karoliny www.pomocdlakaroliny.pl oraz Fundacji Krzyś – dzieci z DPM 

Szczecińska Akademia Combat SGS trzyma kciuki i życzy wytrwałości na trasie.
Z żołnierskim pozdrowieniem dla Wiatra byli żołnierze 56 KS, instruktorzy SAC SGS.

Fot. Dariusz Krakowiak